Ubisoft, Siber Saldırı Sonrası Şifreleri Sıfırlıyor

Geçen hafta kısa süreli bir çökme yaşayan Ubisoft, Yaşadığı "siber güvenlik olayına" karşı önlem olarak hesapların şifrelerini sıfırlayacak.

ubisoft

Ubisoft geçtiğimiz hafta tüm oyuncularını etkileyen bir çökme yaşamıştı. Kısa bir süreliğine yaşanan bu olayda oyunlara, sistemlere ve hizmetlere ulaşmakta hayli zorluk çıkmıştı. Yaşanan bu olayı siber güvenlik olayı olarak adlandıran Ubisoft sözcüsü Jessica Roache şimdilik herhangi bir kullanıcı verisinin çalındığına ya da sızdırıldığına dair bir veri elde etmediklerini ifade etti.

Şirket, hiçbir kullanıcının kişisel verisinin sızdırılmadığını belirtse de herhangi bir aksi durumla karşılaşmamak adına önlem olarak şirket genelinde bir parolama sıfırlama operasyonu başlattı. Biz de kullanıcılara kişisel tedbir olarak Ubisoft ve iştiraki platformlarda iki faktörlü doğrulamayı açmalarını ve mevcut parolalarını güncellemelerini öneriyoruz.

Ubisoft resmi duyuru sayfasında yaptığı açıklama ise şu şekilde:
“Geçen hafta Ubisoft, bazı oyunlarımız, sistemlerimiz ve hizmetlerimizde geçici aksamalara neden olan bir siber güvenlik olayı yaşadı. BT ekiplerimiz, sorunu araştırmak için önde gelen dış uzmanlarla birlikte çalışıyor. Önlem olarak şirket genelinde bir parola sıfırlama işlemi başlattık. Ayrıca, tüm oyunlarımızın ve hizmetlerimizin normal şekilde çalıştığını ve şu anda herhangi bir oyuncunun kişisel bilgilerine bu olayın bir yan ürünü olarak erişildiğine veya ifşa edildiğine dair bir kanıt bulunmadığını teyit edebiliriz.”

Exit mobile version