Megaloman Kutu Oyunu: Öv Beni Bakalım!

Oyun dünyasında hareketlilik kaldığı yerden devam ederken Türk oyunu Megaloman’da beğenileri toplamaya başladı.

megaloman kutu oyunu

Her yıl onlarca farklı oyun geliştirme firması birbirinden farklı oyunlarını piyasaya sürmeye devam ediyor. Hem ülkemiz de hem de dünya da bu oyunlar ilgiyle oynanırken geliştiriciler de kasalarını parayla doldurmaya devam ediyorlar. Ülkemizdeki oyun geliştiricilerde zamana ayak uydurup çarpıcı oyunlar geliştirirken Steam gibi çeşitli platformlarda da oyunlarını piyasaya sürüyorlar. Steam üzerinde birbirinden farklı oyunlar rekabet etmeye devam ederken artan dolar kuru da oyun fiyatlarını etkiler oldu. Oyuncular fiyatlardan yakınırken Steam çeşitli indirimler ile oyuncuların yüzünü güldürmeye çalışıyor.

Şu sıralar Steam üzerinde yer alan ve milyonlarca oyuncuya ulaşan Mount Blade Bannerlord’da Türk imzası ile piyasaya çıkmıştı. 2010 yılında Warband ile hafızalara kazınan TaleWorlds şirketi, 2020’de de Bannerlord ile başarıya ulaştı. Biz oyun severler de Türk imzalı oyunlar ile göğsümüzü kabarttık.

Tabii Türk oyun geliştiriciler sınır tanımadan kodlarını yazıyor, birbirinden güzel ve eğlenceli ürünlerini ortaya koyuyorlar. Yalnızca sanal değil masaüstü oyunlar da üretiliyor. Bunlardan bir tanesi de 2020 yılında yayınlanan Megaloman oldu. Kickstarter üzerinden oyuncular ile buluşan Megaloman eğlencenin adresi olarak tanımlanırken, oyuncular tarafından da ilgiyle takip edilmeye başlandı.

2020 yılından bu yana oyuncular tarafından sevilerek oynanan yapım günümüzde epey geniş bir kitleyi de peşinden sürüklemeye devam ediyor. Türk imzası ile yayınlanan yapım Canberk Gezmen ve ekibi tarafından geliştirildi. Oldukça titizlikle hazırlanmış sahnelere sahip olan başarılı yapım parti kutu oyunu olarak piyasadaki yerini almıştı.

Megaloman’da insanlar birbirlerine övgüler diziyor, dostluklar kuruyor ve eğlenceli zaman geçirmeye olanak tanıyor. 7 yaş ve üzeri çocuklar için tasarlanan yapım, 3 ile 10 oyuncu arasında oynanabiliyor. Oyun içerisinde birbirinden farklı karakterler yer alıyor. Oyuncular kendilerine uygun karakteri seçiyor, harita üzerinde bu karakteri bir piyon gibi yönlendirebiliyorlar. Oyuncular zar atarak oyuna başlıyorlar. Atılan zar kadar ilerliyor ve görevleri başarmaya çalışıyorlar.

Oldukça basit bir yapıya sahip olan başarılı oyun, her kesimden oyuncu tarafından rahatlıkla oynanabiliyor.

Gelelim oyuna verilen desteğe, 2020 yılında Kickstarter üzerinde görücüye çıkan Türk imzalı yapım günümüze kadar 58 destekçi tarafından desteklendi. 58 destekçi oyuna toplam da 1.538 Euro destekte bulunurken, geliştirici ekip oyunu daha iyi bir hale getirebilmek için kolları sıvadı. Geliştirilmeye devam edilen yapım yakında raflardaki yerini alacak.

Exit mobile version