Kullanım Koşulları

Son Güncelleme Tarihi: 10.02.2023

Lütfen sitemizi kullanmadan önce bu ‘site kullanım koşulları’nı dikkatlice okuyunuz.

Koşullar Hakkında

www.oyunagi.com sitesine erişim ve sitenin kullanımı bütün dünyada Genel Ağ Şirketi tarafından aşağıdaki koşullara tabi olarak sağlanmaktadır:

 1. www.oyunagi.com sitesini kullanmakla, siteyi ilk defa kullandığınızda derhal geçerli hale gelecek olan bu koşulları kabul etmiş olmaktasınız. Aşağıdaki koşulların herhangi birine uymayı kabul etmiyorsanız lütfen www.oyunagi.com sitesine girmeyin, siteyi kullanmayın ve/veya katkı göndermeyin.
 2. Genel Ağ Şirketi bu koşulları zaman zaman değiştirebileceği için koşulları düzenli olarak kontrol etmeniz gerekir. www.oyunagi.com sitesini kullanmaya devam etmenizin güncellenmiş ya da değiştirilmiş koşulları kabul ettiğiniz anlamına geldiği varsayılacaktır. Koşullardaki değişiklikleri kabul etmiyorsanız siteyi kullanmayı bırakmalısınız. Bu koşullarla www.oyunagi.com sitesinin herhangi başka bir bölümünde yer alabilecek özel yerel koşullar (iç kurallar da dahil olmak üzere) arasında bir çelişki olması halinde yerel koşullar geçerli olacaktır.

www.oyunagi.com Sitesinin Kullanımı

 1. www.oyunagi.com sitesini yalnızca yasal amaçlarla ve başka herhangi bir kimsenin siteyi kullanma ve tadını çıkarma hakkına tecavüz etmeyecek ve bu hakkı kısıtlamayacak ya da engellemeyecek şekilde kullanmayı kabul etmektesiniz. Yasaklanan davranışlara, herhangi bir kimsenin taciz edilmesi ya da rahatsız olmasına yol açılması ya da sıkıntıya sokulması, müstehcen ya da itici ve kırıcı nitelikte içeriklerin iletilmesi ve www.oyunagi.com sitesi içinde normal diyalog akımının bozulması dahildir.

Fikri Mülkiyet

 1. www.oyunagi.com sitesine ve (yazılımlar da dahil olmak üzere) sitenin bütün içeriğine ilişkin her türlü telif hakkı, markalar, tasarım hakları, patentler ve (tescil ettirilmiş olsun, olmasın) diğer fikri mülkiyet hakları Genel Ağ Şirketi’ne ya da (başka kullanıcılar da dahil olmak üzere) kendisine ruhsat verenlere aittir. www.oyunagi.com sitesinin içeriğini, ticari amaçlı olmayan kişisel kullanımınız dışında herhangi bir amaçla kopyalamanız, çoğaltmanız, yeniden yayımlamanız, parçalarına ayırmanız, çözmeniz, tersine mühendisliğe tabi tutmanız, indirmeniz, bir siteye asmanız, radyo ve televizyon gibi yöntemlerle yayımlamanız, iletmeniz, kamuya sunmanız ya da başka herhangi bir şekilde kullanmanız yasaktır. Ayrıca, www.oyunagi.com sitesinde yer alan herhangi bir içeriği, ticari amaçlı olmayan kişisel kullanımınız dışında herhangi bir amaçla uyarlamamayı, değiştirmemeyi ya da bu içerikten yola çıkarak başka bir yapıt üretmemeyi kabul etmektesiniz. www.oyunagi.com sitesi içeriğinin ticari amaçlı olmayan kişisel kullanımınız dışında herhangi bir amaçla kullanılması Genel Ağ Şirketi’nden önceden yazılı izin alınmasına tabidir.
 2. www.oyunagi.com’u ya da üçüncü şahısları veya ürün ve hizmetlerini gösteren isim, görüntü ve logolar Genel Ağ Şirketi, www.oyunagi.com ve/veya üçüncü şahıslara ait telif hakları, tasarım hakları ve markalara tabidir. Kullanım koşullarında yer alan hiçbir şey www.oyunagi.com’a ya da herhangi bir üçüncü şahsa ait herhangi bir marka ya da tasarım veya telif hakkını kullanmak konusunda siteyi kullananlara herhangi bir ruhsat ya da hak verildiği şeklinde yorumlanmayacaktır.

www.oyunagi.com’a Gönderilen Katkılar

 1. (Herhangi bir metin, fotoğraf, grafik, video kaydı ya da sesli kayıt da dahil olmak üzere) herhangi bir katkıyı www.oyunagi.com’a paylaşmakla www.oyunagi.com’a söz konusu katkıyı ücretsiz olarak www.oyunagi.com hizmetleri için dünyanın herhangi bir yerinde (uluslararası kullanıcılar tarafından erişilen www.oyunagi.com sitesi de dahil olmak üzere) herhangi bir ortamda (katkının işletimsel ya da editöryel nedenlerle değiştirilmesi ya da uyarlanması da dahil olmak üzere) dilediği herhangi bir şekilde kullanma izni vermektesiniz. Bazı durumlarda www.oyunagi.com gönderdiğiniz katkıyı güven duyduğu üçüncü şahıslarla da paylaşabilir*.
 2. Göndereceğiniz katkının sorumluluğu size ait olmaya devam edecek olup yukarıda anılan izin sadece www.oyunagi.com’a aittir. Dolayısıyla, söz konusu malzemeyi, başka bir yerde, başka bir şekilde kullanmamalısınız.
 3. www.oyunagi.com’un göndereceğiniz katkıyı kullanabilmesi için bu katkının kendi özgün yapıtınız olduğunu, hakaret içermediğini ve herhangi bir Türkiye Cumhuriyeti yasasını ihlal etmediğini, katkıyı yukarıda belirtilen amaçlarla kullanması için www.oyunagi.com’a izin vermeye hakkınız olduğunu ve katkıda yer alıp kimliği belli olan herkesin, ya da söz konusu kimselerin 18 yaşının altında olması halinde ebeveyninin / velisinin oluruna sahip olduğunuzu teyit etmektesiniz.
 4. Normalde, aksini talep etmediğiniz sürece, gönderdiğiniz katkıyla birlikte adınızı da gösteririz, ama işletimsel nedenlerle bu her zaman mümkün olmayabilir. www.oyunagi.com’un, gönderdiğiniz katkıyla ilgili olarak, idari nedenlerle ya da doğrulama amacıyla sizinle bağlantı kurması gerekebileceği gibi, belli projelerle ilgili olarak bağlantı kurması da gerekebilir. Sizinle ne zaman ve ne şekilde bağlantı kurabileceğimiz konusunda ayrıntılı bilgi için www.oyunagi.com’un Kişisel Verilerin Korunması ile geçerli olabilecek yerel kurallara bakın.
 5. www.oyunagi.com ile paylaşabileceğiniz içerikler yaratırken lütfen kendinizi ya da başkalarını tehlikeye atmayın, gereksiz risklere girmeyin ya da herhangi bir yasayı çiğnemeyin.
 6. Yukarıda belirtilen izni www.oyunagi.com’a bu koşullara tabi olarak vermek istemiyorsanız, lütfen www.oyunagi.com sitesine katkı göndermeyin ya da siteyle katkı paylaşmayın.

Genel Ağ Şirketi ve Ona Bağlı Siteler

 1. Bazı Genel Ağ Şirketi sitelerine katılabilmek ve katkı gönderebilmek için ilgili sitelere kaydolmanız gerekebilir. Bu kayıt sürecinin bir parçası olarak Genel Ağ Şirketi’ne verebileceğiniz kişisel bilgiler ve/veya www.oyunagi.com ile girebileceğiniz herhangi başka bir etkileşim www.oyunagi.com KVK Politikası doğrultusunda toplanacak, saklanacak ve kullanılacaktır.
 2. Genel Ağ Şirketi sitelerini (mesaj panoları ve forumlar da dahil olmak üzere) aşağıdaki Site Kurallarına göre kullanmayı kabul etmektesiniz. Bu kurallar bütün Genel Ağ Şirketi siteleri ve hizmetleri için geçerlidir. Ancak, Site Kurallarında her Genel Ağ Şirketi sitesine ait bazı yerel değişiklikler olabilir, o nedenle, kullandığınız site ya da hizmetin kendi iç kurallarını okumanız gerekir.

(i)Siteye katkılarınız hakkında:
Katkılarınız terbiye ve incelik sınırları içinde kalmalıdır. Yıkıcı, itici ve kırıcı ya da saldırgan davranışlara izin yoktur: gönderilen katkılar yapıcı ve kibar olmalı, tatsızlık yaratmak ya da olay çıkarmak amacıyla gönderilmemelidir. Yasadışı ya da rahatsızlık verici içeriğe izin yoktur: yasadışı, taciz edici, hakaretamiz, saldırgan, tehdit edici, zararlı, müstehcen, küfürlü, cinsel nitelikli, ırkçı ya da başka bir şekilde rahatsız edici olan içerikler kabullenilemez. Sabırlı olun: katıldığınız www.oyunagi.com sitesine her yaşta ve yetenek düzeyinde başka kullanıcılar da katılıyor olabilir. İstenmeyen e-postalar (spam) ve konu dışı katkı gönderilemez: aynı ya da birbirine çok benzeyen katkıların birçok defa gönderilmesine izin verilmez. Lütfen aynı katkıyı birden fazla tartışmaya sunmayın ya da belli bir konu ele alınırken konu dışı katkı göndermeyin. Reklam ya da ürün destekleme amaçlı katkı gönderilemez. ‘Spoiler’ gönderilemez: ‘Spoiler’ olarak adlandırılan bu tür katkılar bu isimle anılan bir alana gönderilmedikçe, ya da ‘spoiler’ etiketi ile gönderilmedikçe, silinecektir. Başka birisinin kimliğiyle katkı gönderilemez. Uygun olmayan (örneğin küfürlü ya da itici ve kırıcı) kullanıcı adlarına izin yoktur. ‘URL’ler (web sitesi adresleri) yalnızca yerel iç kurallar izin verdiği takdirde siteye konulabilir. Şikayet olanağının bilerek kötüye kullanılması yasaktır. Bunu yapmakta direnecek olursanız kullanıcı hesabınız hakkında işlem yapılabilir.

(ii) www.oyunagi.com Hesabınız:
Bir sitenin düzenini bozmak ya da başka kullanıcıları rahatsız etmek amacıyla birden fazla oturum açarsanız size ait bütün hesaplar hakkında işlem yapılabilir. Bütün hesaplar, size moderasyon amaçlı iletiler gönderilmesini mümkün kılacak, düzenli olarak kontrol ettiğiniz bir e-posta adresiyle kaydettirilmelidir. Başka birisine ait ya da geçici bir e-posta adresiyle kaydettirilen hesaplar önceden bildirimde bulunmaksızın kapatılabilir. Bir kullanıcının geçerli olmayan bir e-posta adresi kullanmakta olduğunu düşünmemiz için bir neden olması durumunda hesabını yeniden teyit etmesini isteyebiliriz.

Bir kullanıcının, birden fazla www.oyunagi.com hesabına sahip olduğunu gizlemek amacıyla başka ‘IP’ler (İnternet Protokolü adresleri) kullanması, Türkiye’de bulunan bir kullanıcı değilken öyleymiş gibi yapması, ya da sunulan hizmetlerin düzenini herhangi bir şekilde bozması halinde Genel Ağ Şirketi ilgili hesapları kapama hakkını saklı tutar.

(iii) Güvenlik:
Hiçbir Genel Ağ Şirketi sitesinde kendiniz (ya da başka herhangi birisi hakkında) herhangi bir kişisel bilgi (örneğini telefon numarası, posta adresi, ev adresi, e-posta adresi ya da kim olduğunuzun saptamasını mümkün kılacak başka herhangi bir ayrıntı) vermemenizi salık veririz.

(iv) Yasal gereklilikler:
Genel Ağ Şirketi sitelerine hiçbir tür hakaretamiz ya da yasadışı içerik sunamaz ya da böyle bir içeriği topluluklarla paylaşamazsınız. Buna metinler, grafikler, videolar, programlar ve ses kayıtları dahildir.

Bir Genel Ağ Şirketi sitesine yasadışı bir fiil işlemek ya da böyle fiilin işlenmesini desteklemek veya teşvik etmek amacıyla katkı gönderilmesi kesinlikle yasaktır.
Genel Ağ Şirketi sitelerine sunacağınız ya da bu sitelerle paylaşacağınız tüm katkıların kendi özgün yapıtınız olacağını kabul etmektesiniz. Telif hakları, markalar, meslek sırları, gizlilik, tanıtım, kişisel haklar ve mülkiyet hakları da dahil olmak üzere, Genel Ağ Şirketi’nin ya da üçüncü şahısların haklarını çiğnemeniz, bunlara ilişkin olarak intihalde bulunmanız ya da bu haklara tecavüz etmeniz yasaktır.

(v) 18 yaşından küçükseniz:
Herhangi bir Genel Ağ Şirketi sitesine katılmadan önce lütfen ebeveynlerinizden birinden ya da velinizden izin alın.
Hiçbir zaman kendiniz ya da başka herhangi birisi hakkında herhangi bir kişisel bilgi (örneğin okul adı, telefon numarası, tam adınız, ev adresi ya da e-posta adresi) vermeyin.

(vi) Site Kurallarını çiğneyecek olursanız:
Bir Genel Ağ Şirketi sitesine katılırken bu Site Kurallarına (ve/veya yerel iç kurallarda bulunan değişik biçimlerine) uymayacak olursanız, size, katkınızın neden reddedildiğini ya da değiştirildiğini açıklayan bir e-posta iletisi gönderilir. Bu iletide, kuralları çiğnemeye devam edecek olursanız hesabınız ya da hesaplarınız hakkında işlem yapılabileceğini belirten bir uyarı da yer alabilir. Söz konusu işlem, gönderebileceğiniz içeriklerin siteye girmesine izin verilmeden önce kontrol edilmesini ya da Genel Ağ Şirketi sitelerinin ait alanlardan herhangi birine, birkaçına ya da tümüne katılma olanağınızın geçici ya da sürekli olarak askıya alınmasını içerebilir. Genel Ağ Şirketi sitelerinde ya da www.oyunagi.com içinde başka herhangi bir yerde itici ve kırıcı ya da uygunsuz içerikler sunar ya da paylaşır veya www.oyunagi.com’un düzenini bozucu başka herhangi bir davranışta bulunursanız ve Genel Ağ Şirketi bu davranışın ciddi olduğu ve/veya tekrarlandığı görüşünde olursa, kuralları çiğnemeye devam etmenizi önlemek için elinde bulunan size ait bütün bilgileri kullanabilir. Alınacak önlemler arasında kuralları çiğnediğimizin işvereniniz, okulunuz ya da e-posta hizmeti sunucunuz gibi üçüncü şahıslara bildirilmesi dahil olabilir. www.oyunagi.com, herhangi bir noktada, herhangi bir nedenle herhangi bir katkıyı silme ya da herhangi bir www.oyunagi.com hesabı hakkında işlem yapma hakkını saklı tutar.

Feragatnameler ve Sorumluluğun Sınırlandırılması

 1. Genel Ağ Şirketi sitelerindeki forumlarda yer alan içeriğin çoğu kamu üyeleri tarafından yaratılır. Aksi özel olarak belirtilmedikçe, açıklanan görüşler, Genel Ağ Şirketi ya da www.oyunagi.com’a değil, bu kimselere aittir. Kamu üyeleri tarafından www.oyunagi.com sitesine yerleştirilen herhangi bir içeriğe, ya da www.oyunagi.com sitesinden erişilebilen, üçüncü şahıslara ait sitelerin mevcudiyetine ya da içeriğine ilişkin olarak ne Genel Ağ Şirketi’nin, ne de www.oyunagi.com’un herhangi bir sorumluluğu vardır. www.oyunagi.com sitesinden üçüncü şahıslara ait sitelere link verilmesi Genel Ağ Şirketi‘nin söz konusu siteleri herhangi bir şekilde onayladığı anlamına gelmemekte olup bu sitelerin kullanımı kendi riskinizdedir.
 2. Genel Ağ Şirketi ve/veya www.oyunagi.com, bunların ürün ve hizmetleri (ya da üçüncü şahısların ürün ve hizmetleri) hakkında ya da bunlara ilişkin bilgiler, isimler, görüntüler, resimler, logolar ve ikonalar dahil olmak üzere, www.oyunagi.com sitesinin içeriği “OLDUĞU ŞEKİLDE” ve “MEVCUT OLDUĞU KADARIYLA” sunulmaktadır. www.oyunagi.com, ima edilen tatmin edici kalite, belli bir amaç için uygunluk, zarar vermeme, uyumluluk, güvenlik ve doğruluk garantileri dahil olmak üzere, (yasaların açıkça belirttiği ya da ima ettiği) bütün beyan ve garantilerin yasaların izin verdiği ölçüde dışında durur. Genel Ağ Şirketi, web sitesinin ya da bu sitedeki herhangi bir içeriğin güncelliğini, eksiksizliğini ya da performansını garanti etmemektedir. www.oyunagi.com tarafından sunulan bütün içeriklerin yayımlanma aşamasında doğru olmasını sağlamak için çaba gösterilmesine rağmen, web sitesindeki yanlışlar, eksikler ve doğru olmayan içerikler için Genel Ağ Şirketi adına hiçbir sorumluluk kabul edilmez.
 3. Bu koşullarda yer alan hiçbir şey Genel Ağ Şirketi’nin kanıtlanmış ihmalinden kaynaklanan ölüm ya da kişisel yaralanmalara ilişkin sorumluluğunu sınırlamaz ya da Genel Ağ Şirketi’ni böyle bir sorumluluktan muaf tutmaz. Yukarıdaki cümle saklı kalmak kaydıyla, Genel Ağ Şirketi (söz konusu hasar ve kayıplar öngörülebilir, öngörülmüş, bilinmiş olsun ya da olmasın) şu hasar ve kayıpların hiçbirinden sorumlu olmayacaktır: (a) veri kayıpları; (b) gelir ya da beklenilen kar kaybı; (c) iş kaybı; (d) fırsat kaybı; (e) iyi niyet ya da itibar kaybı; (f) üçüncü şahısların uğradığı kayıplar; ya da (g) davanın türü ne olursa olsun, www.oyunagi.com’un kullanılmasından kaynaklanan dolaylı, neticesel, özel ya da cezai tazminatlar.
 4. Genel Ağ Şirketi, www.oyunagi.com sitesinde mevcut olan işlevlerin kesintisiz ve hatasız olacağını, kusurların düzeltileceğini ya da www.oyunagi.com sitesinin ya da sunucusunun virüs ve çaparlardan arındırılmış olduğunu garanti etmez. Kendinize özgü giren ve çıkan veri doğruluğu gereksinimlerinize karşılık verecek yeterli süreçler ve (anti-virüs kontrolleri ve başka güvenlik kontrolleri de dahil olmak üzere) virüs kontrolleri uygulamanın kendi sorumluluğunuz olduğunu kabul etmektesiniz.

Genel

 1. Bu koşulların herhangi birinin koşulların geçerli olmasına niyet edilen herhangi bir eyalet ya da ülkedeki yasalara göre yasadışı, geçersiz ya da başka nedenlerle uygulanamaz olduğunun saptanması halinde söz konusu koşul yasadışı, geçersiz ve uygulanamaz olduğu ölçüde ilgili yasaların hüküm sürdüğü bölgede bu koşullardan ayrılacak ve çıkarılacak, kalan koşullar ise geçerliliklerini koruyacak, bağlayıcı ve uygulanabilir olmaya devam edecektir.
 2. Genel Ağ Şirketi’nin bu koşullardan kaynaklanan herhangi bir hakkını kullanmaması ya da uygulamaması veya kullanmak ya da uygulamakta gecikmesi Genel Ağ Şirketi’nin söz konusu hakkından feragat edildiği anlamına gelmeyecektir.
 3. Bu koşullar Türkiye ve Avrupa Birliği yasalarına tabi olacak, bu yasalara göre yorumlanacak ve herhangi bir uyuşmazlık durumunda yargı yetkisi münhasıran Türkiye’deki mahkemelere ait olacaktır.

Burada sıralanan ‘son kullanıcıya ilişkin koşullar’ Türkiye yasalarına uygun şekilde yorumlanacak ve sadece Türkiye Mahkemeleri’nin yargı yetkisine tabi olacaktır.

Kullanım Koşulları’yla ilgili olarak Genel Ağ Şirketi’yle bağlantı kurmak için iletişim bilgilerimiz:

bilgi@oyunagi.com
Oyun Ağı
Genel Ağ Şirketi