İnternet Hız Testi

Oyun Ağı İnternet Hız Testi Nedir? Nasıl Çalışır?

nPerf altyapısıyla desteklenen Oyun Ağı İnternet Hız Testi, internet bağlantınızın performanslarını doğru şekilde ölçmenizi sağlar.

Bu hız testi, indirme hızını, yükleme hızını ve bağlantınızın gecikme süresini doğru bir şekilde ölçmenizi sağlayan özel bir dizgeye dayanır.

nPerf, bağlantınızı besleyebilecek kadar bit hızı sağlayacak şekilde ayarlanmıştır. Böylece bit hızını doğru bir şekilde ölçebilmek için dünya çapına yayılmış bir sunucu ağı kullanır.

Oyun Ağı İnternet Hız Testi tüm geniş bant ve mobil bağlantılarla uyumludur: ADSL, VDSL, kablo, fiber optik FTTH / FTTB, uydu, wifi, wimax, hücresel 2G / 3G / 4G (LTE), 5G.

Oyun Ağı İnternet Hız Testi oyunculara özel tasarlanmıştır. Oyun sunucularına benzer özelliklerdeki sunuculara bağlanılarak ölçüm yapılmaktadır.

Ölçülen Değerler Nelerdir?

Gecikme (Ping)

Küçük bir veri paketinin bilgisayarınızdan nPerf sunucusuna gidiş dönüş yapması gereken gecikmeyi belirtir. Gecikme süresi kısaldıkça, en reaktif bağlantınız olur.

İndirme Hızı (Download)

Bağlantınızın bir saniyede nPerf sunucusundan alabileceği veri miktarını gösterir. Ölçülen değer ne kadar yüksekse, bağlantınızın bit hızı o kadar iyidir.

Yükleme Hızı (Upload)

Bağlantınızın bir saniye içinde nPerf sunucusuna gönderebileceği veri miktarını belirtir. Ölçülen değer ne kadar yüksekse, bağlantınızın bit hızı o kadar iyidir.