CS:GO Oyuncularına Kötü Haber!

Yeni başlayan CS:GO oyuncuları artık ücretsiz olarak Seçkin durumuna ulaşamayacaklar ve bazı özellikleri kısıtlamalı kullanacaklar.

Counter-Strike: Global Offensive ya da bilinen kısa adıyla CS:GO, Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrimiçi birinci şahıs nişancı oyunudur. Counter-Strike serisinin dördüncü oyunudur. Steam oyun mağazasında oynaması ücretsiz oyunların başını çeken CS:GO, hileyi önlemek ve oyun zevkini arttırmak amacıyla seçkin hesapları geliştirmişti. Seçkin konumunu elde etmek için önünüzde iki seçenek vardı:

  1. Para vererek almak,
  2. Oyunu oynayarak 21. profil seviyesine erişmek ve Steam hesabınıza telefon numaranızı eklemek.

Fakat artık seçkin olmak için yalnızca tek yönteminiz var. Yurt dışı 15 dolar ya da Türkiye için 123 TL ödeyerek Seçkin hesap almak zorundasınız. Yaptığı son güncellemeyle bu durumu değiştiren Valve Corporation, bu güncellemeye kötü niyetli oyuncuların Seçkin hesap sistemini suistimal ederek oyun kalitesini düşürdüğünü gerekçe gösterdi.

Güncellemeden önce Seçkin durumuna ücretsiz bir şekilde ulaştıysanız sorun yok. Hesabınızı Seçkin olarak kullanmaya devam edebileceksiniz.

Bu güncellemeyle birlikte artık Seçkin hesaplar yalnızca para ödenerek elde edilebilecek. Seçkin olmayan kullanıcılar Deneyim Puanı, Rütbe, Eşya Düşürme ve Yetenek Grubu gibi özelliklere erişemeyecekler. Yanı sıra, Dereceli maçlara da katılamayacaklar. Yapılan açıklamanın tam metnine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Valve Seçkin Hesap Güncelleme Açıklaması

CS:GO iki yıldan uzun bir süre önce oynaması ücretsiz oldu ve başarısını sürdürmeye devam etti. CS:GO’ya her daim yeni oyuncuların başladığını görüyoruz ve bizim için dünyanın dört bir köşesindeki oyuncuların oyunu ücretsiz ve hızlı bir şekilde oynamaya başlayabilmeleri hiç olmadığı kadar önemli.

Ücretsiz olarak sunulan oyun kiplerinin yanı sıra yeni oyuncular eşya düşürmelerinden faydalanabiliyor, rütbe ve yetenek gruplarına girebiliyor, ayrıca Seçkin konumuna ücretsiz bir şekilde ulaşabiliyorlardı. Ancak ne yazık ki sağlamış olduğumuz bu faydalar zamanla kötü niyetli oyuncuların hem yeni hem de eski oyuncuların tecrübelerini baltalamasına neden oldu. Bu nedenle bugün yeni oyunculara sunduğumuz özelliklerde bazı değişiklikler yaptık.

Yeni oyuncular bütün oyun kiplerini kullanabilmeye ve topluluk sunucularında ve atölye haritalarında oynamaya devam edebilecekler. Ancak TP, rütbe, eşya düşürmesi veya yetenek grupları gibi özelliklerden faydalanamayacaklar. Bu özellikler artık sadece Seçkin durumundaki oyunculara sunulacak.

Yeni oyuncular Steam mağazasından “Seçkin Durum Yükseltmesi” alarak Seçkin olabilecekler fakat artık ücretsiz olarak Seçkin durumuna ulaşılamayacak. Ve yükseltmeyi önümüzdeki iki hafta içinde satın alırsanız mevcut yetenek grubunuz ve TP ilerlemeniz transfer olacak.

Karşınızda Derecesiz Eşleştirme Modu

Yeni oyuncular Rekabetçi, Yoldaş ve Tehlikeli Bölge kiplerinden birini oynadığında maçları bulunurken yetenek bazlı eşleştirme kullanılmaya devam edecek ancak oyuncular bir yetenek grubu elde etmeyecek.

Seçkin oyuncular derecesiz maçlara girebilecekler ancak yetenek grupları etkilenmeyecek ve lobi yetenek grubu kısıtlamalarına maruz kalmayacaklar.

İster deneyimli isterseniz yeni bir oyuncu olun, hepinize iyi şanslar ve iyi eğlenceler diliyoruz!

Exit mobile version