Eski GTA Serilerinin Yenilenmiş Sürümleri Çıkıyor

Söylentilere göre üç eski GTA oyunu yenilenmiş sürümleriyle tekrar piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Gta San Andreas, GTA Vice City ve GTA III.

gta trilogy

GTA serisinin son oyunu 2013 yılında GTA 5 olarak piyasaya çıkmıştı. Bu tarihten sonra serinin eski oyunları olan GTA 3, GTA Vice City, GTA ChinaTown Wars, GTA Liberty City Stories ve GTA San Andreas oyunlarının mobil sürümleri gelmişti. Ancak bunların dışında ne GTA 6 ile ilgili bir haber ne de açıklama yapılmadı. Şimdi ise yabancı haber kaynaklarından bomba gibi bir iddia ortaya atıldı.

Uluslararası oyun haber sitesi Kotaku’nun geçtiği habere göre GTA serisinin en sevilen üç oyunu GTA San Andreas, GTA Vice City ve GTA III yeniden yapılarak piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Hatta oyunlarda son aşamaya bile gelinmiş. Bu yeniden yapımın sebeplerinin en başında ise eski oyun geliştirme araçları kullanılarak yapıldığı için şu anki oyun modları günümüz aygıtlarında düzgün çalışmaması ve hatalara neden olması olarak gösteriliyor.

Yine aynı kaynaktan gelen iddialara göre yenilerek çıkacak GTA Rematered, etkin bir şekilde Unreal Engine oyun motoruyla geliştiriliyor. Aslına uygun tasarlanacak oyunun giriş ekranları, kullanıcı ara yüzleri aynı kalacak ancak yenilenmiş olarak karşımıza çıkacak. Eski ve yeni grafiklerin bir harmanı olarak karşımıza çıkacak.

Oldukça yeni bir deneyim sunacak bu oyunların PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Switch, PC, Stadia ve cep telefonları dahil tüm platformlar için 2021 Ekim sonu ya da Kasım başı gibi çıkması planlanıyor.

Exit mobile version